header right

Nativia challenge 2015 zahájen

Minulou sobotu (2.5.2015) se v Rokytnici nad Jizerou odehrálo první kolo letošního ročníku Nativia Challenge. První závod byl zároveň tím nejobtížnějším, jaký závodníky v rámci celého seriálu pěti závodů čeká. Trať s opravdu horským profilem hned na úvod důkladně prověřila přípravu dvojic člověk a pes. Zájem účastníků byl přesto veliký a organizátory potěšil - 124 závodníků je zatím nejvyšší počet v historii seriálu. “Zůstáváme při zemi, ale věříme, že bychom zvláště v Praze a Dobříši mohli překonat další metu, kterou je pro nás 160 závodníků" prozrazuje ředitel závodu Šimon Cipro.

Nejrychlejší tým prvního závodu, Lukáš Tassler s Boltem (MC Český ráj), si s tratí poradil za neuvěřitelných 16 minut a 8 vteřin. Zajímavé je i srovnání s nejrychlejším běžcem, který trať zkusil běžet bez psa a dosáhl času 18:29. Patří přitom mezi známé krkonošské běžce.

Spokojeni byli nejen pořadatelé, ale také závodníci, na sociálních sítích si pochvalovali organizaci i náročnou trať.

Ti nejúspěšnější pak z rukou zástupce firmy Nativia, pana Honzy Jiráska, převzali ceny. Čtyřnohé závodníky určitě potěšil nový výrobek Nativia s čerstvým masem, který v tašce našli.