Poradna Nativia

Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 197      Strana 1 z 10

nadměrná plynatost | 23. 9. 2019 17:09

Dobrý den, nepochybně se Nativia granule řadí mezi ty lepší. Nechceme od nich ustoupit. Naše BOC fenka ale po všech granulích Nativia nadměrně prdí a zapáchá. Zjevně při tom netrpí žádnými bolestmi, podle mě si ani nevšimne, že si prdla :-) Zato všichni kolem odchází, protože se to nedá vydržet. Ve složení jsem našla pivovarské kvasnice, je možné, že je to po nich? Zkoušíme ji nyní dávat denní dávku ve 2 porcích. A část granulí jí dáváme do hlavolamů, aby tolik nehltala. Přidáváme trochu konzervy do misky ke granulím. Děkuji předem

vložil:  
Andrea

Odpověď ze dne 24. 9. 2019 8:24

Dobrý den Andreo,
z vašeho dotazu není patrné, jak je fenka stará, které granule jste zkoušela, jak dlouho je žrala a jak rychle jste je měnila, tzn. odhalit příčinu plynatosti lze jen těžko. Rozhodně ji ale nehledejte v pivovarských kvasnicích. Ty jsou do krmiva přidávané v inaktivované sušené formě a ještě projdou tepelnou a tlakovou úpravou, takže to v žádném případě nejsou živé organismy schopné produkovat plyny. V tom, co popisujete, se zdá, že postupujete správně, včetně použití hlavolamů. Ještě bych doporučil zaměřit se na zdroje pitné vody, ze kterých může pít. A pak také na to, co dalšího kromě krmiva ještě dostává a to od všech členů domácnosti. Věřím, že se příčinu podaří nalézt.
S pozdravem 

Jan Jirásek

kloubní výživa | 15. 9. 2019 0:09

Dobrý den, štěně, fenka boxera, věk 11 týdnů krmíme Nativia Lamb&Rice Puppy, později plánujeme přejít na Nativia Dog Junior Maxi. Doporučujete stěněti podávat, k uvedenému krmení, i kloubní výživu deloren?

vložil:  
Martin

Odpověď ze dne 17. 9. 2019 9:12

Dobrý den Martine,
myslím, že pokud to nemáte výslovně doporučené od Vašeho veterináře, tak podávání Gelorenu v tomto věku je předčasné. Navíc krmiva Nativia kloubní výživu obsahují. 

Hezký den

Jan Jirásek

 

Flet Couted Retriever | 12. 9. 2019 3:09

Dobrý den, mám plata 3.10.2011 v poslední době ( rok ) krká, prdí je na granulích Ontario a evidentně mu nesvědčí. Kamarád krmí Vaše granule a moc je chválí. Poradíte mi prosím. Děkuji Veselý

vložil:  
Otakar Veselý

Odpověď ze dne 16. 9. 2019 8:19

Dobrý den pane Veselý,
pro Vašeho psa by byla vhodná varianta Nativia Adult nebo Nativia Adult Lamb/Rice. A pokud by jste chtěl top výrobek s vysokým podílem čerstvého masa, pak je tu řada Nativia Real Meat. Hezký den

Jan Jirásek

Stěně Středoasijsky pastevecký pes | 9. 9. 2019 1:09

Dobrý den, zabedlouho si přivezeme fenku 8 měsíců. Momentálně ji krmí JOSERA dog KIDS/drůbeží. Chceme pro ni od Vás jen to nejlepší, co mi doporučíte? Dekuji Aleš

vložil:  
Aleš

Odpověď ze dne 12. 9. 2019 9:19

Dobrý den,
pokud je věk uveden správně a jedná se o 8 měsíců, pak je pro vás jednoznačná volba Nativia Junior Maxi. Kdyby se jednalo o 8 týdnů, máte na výběr ze dvou možností Nativia Puppy nebo Nativia Puppy Lamb/Rice. V dospělosti pak můžete pokračovat krmivem Nativia Adult Maxi nebo Adult Maxi Lamb/Rice. 
Tak, ať vám fenka dělá jenom radost. 

Jan Jirásek

dospelý stredný krizenec | 23. 11. 2018 2:11

dobri den mam najdeneho stredne velkeho 15kg fenka z ulice ake krmivo z vasho portfolia by bolo pre nu naj pouzivame zatial nativia Adut v buducnosti ju budem kastrovat treba potom zment tip alebo ju mozem nechat na tomto?

vložil:  
Roman

Odpověď ze dne 6. 12. 2018 10:28

Dobrý den, klidně používejte i nadále Nativia Adult. Jen kdyby fenka po kastraci začala přibývat na hmotnosti, můžete přejít na krmivo Nativia Senior/Light.


S pozdravem 

Jan Jirásek

Loupaná rýže | 10. 7. 2018 17:07

Dobrý den, zajímalo by mě, proč obsahují granule tolik procent loupané rýže? Například Junior Maxi, 41%. Jsem laik, ale chtěla bych pro psa to nejlepší, obzvlášť v období růstu, snažím se proto vybírat granule bez obilí, kukuřice apod., ale takové množství rýže mne zaráží. Nejsou pro psy lepší např. brambory?

vložil:  
Terka H.

Odpověď ze dne 24. 7. 2018 9:06

Dobrý den,
na našem krmivu Junior Maxi už zdárně vyrostlo velké množství štěňat, takže z toho nemusíte mít vůbec žádné obavy. Vysvětlení je jednoduché. Rýže je v našich krmivech jedinou škrobnatou surovinou a my řádně deklarujeme její obsah i obsah dalších surovin, aby zákazník věděl, co si kupuje. Proto se to číslo zdá vysoké. Mnohá krmiva na trhu běžně obsahují kombinaci více škrobnatých surovin a často jejich přesné množství ani neuvádějí. Pak může mít zákazník dojem, že jich tam není tolik. Existuje ale poměrně jednoduchá metoda, kterou zjistíte, kolik škrobů (resp. sacharidů) je v krmivu obsaženo.
Na obalu každého krmiva musí být uvedeno jeho živinové složení. Když potom od čísla 100 odečtete obsah bílkovin v %, obsah tuku v %, obsah vlákniny v %, obsah popelovin (minerálních látek) v % a obsah vody (vlhkost krmiva) v %, výsledné číslo je % obsah sacharidů v krmivu. Pokud na obalu není uvedena vlhkost krmiva a jedná se o normální granule (ne poloměkké), použijte např. hodnotu 8%.
Zkuste si takto pár krmiv porovnat a možná se budete divit.
Co se týká brambor, myslím si, že lepší mohou být snad jen pro ty psy, kteří nesmějí rýži. Jsou také škrobnatou surovinou, jen proti rýži jsou 3x až 4x dražší. Je pak otázka, když chcete pro psa to nejlepší, zda je rozumné zdražovat mu krmnou dávku obsahem brambor. 
S přáním hezkého léta 

Jan Jirásek

poradce pro výživu

Pes s onemocněním srdce | 16. 5. 2018 22:05

Dobrý den. Rád bych poprosil o radu. Máme 9 letého neměckého boxera,který je poměrně nemocný a držíme ho jak se dá. Je to atopik, bere Prednison,dále prášky na štítnou žlázu a navíc má zvětšené srdce s poměrně časnou nedobrou vyhlídkou do budoucna. Na což také bere léky. Toho se týká i můj dotaz. Jaké krmivo by jste mi poradili pro tohoto pejska? Na doporučení veterináře mu máme přidat aminokyseliny L- Karnitin a Taurin pro podporu srdce. Zdá se,že boxeři prý mají pro toto srdeční onemocnění predispozici a tito jedinci potřebují více těchto látek než je obvyklé a které si tvz vyrobí z potravy než je to u zdravých psů. Některá krmiva jsou těmito látkami dodatečně obohacena jako prevence vzniku srdečních poruch. Nemáte v plánu v budoucnu třeba pozměnit nějakou recepturu a přidat tam tyto aminokyseliny? Je to mohutný krásný pes cca 43 kg. Co je pravda na tom,že pro takto nemocné zvíře není moc vhodné konzumace jehněčí receptury? Vaše krmivo se spokojeností používám pro naše další pejsky a chtěl bych i pro boxera. Máte nějakou radu,případně jakou recepturu si od vás koupit? děkuji moc J.Herynk

vložil:  
J.Herynk

Odpověď ze dne 29. 6. 2018 11:25

Dobrý den pane Herynku,
omlouvám se za pozdnější odpověď, ale váš dotaz se nám bohužel zatoulal do vyřízených. Těší nás, že Vaši ostatní psi prospívají na našem krmivu. Ale bohužel Váš boxer je nemocné zvíře a potřebuje tomu odpovídající péči a stravu. V literatuře je boxer zmiňován jak v souvislosti s atopií, tak i se srdečními poruchami a ve Vašem případě se teorie stala praxí. V této situaci je těžké doporučit konkrétní krmivo, protože nejsme výrobci veterinárních diet a ani to nemáme v úmyslu. V každém případě je nezbytné postupovat v součinnosti s Vaším veterinářem a všechny kroky, i volbu krmiva, s ním konzultovat. Takže čistě teoreticky, karnitin i taurin lze do stravy přidávat i formou doplňku, tzn. nemusí být nutně součástí kompletního krmiva. Jehněčí receptury bych se nebál, pokud není alergik na jehněčí bílkovinu. A z našeho sortimentu je asi jediná (případnou druhou volbou by mohl být Real Meat Rabbit), kterou bych Vám doporučil ke zvážení, protože je celkově nízkoalergenní. Z pohledu atopie obsahuje stopové prvky v organické formě - tzn. v těle lépe využitelné a obsahuje dobré spektrum mastných kyselin, část z nich je z lososového oleje. Tento fakt je důležitý i z pohledu srdečních poruch, kde dotace omega 3 esenciálních mastných kyselin EPA a DHA často bývá součástí léčby. Znovu ale opakuji nutnost konzultace zvolené diety s veterinárním lékařem, protože např. vyšší dávky sodíku jsou u srdečních poruch kritickým faktorem.

S přáním hezkého dne

Jan Jirásek

Adult Lamb a rice vs. Adul maxi | 14. 5. 2018 12:05

Dobrý den, máme 2 fenky dvouletou rotvajlerku a tříletou ovčandu.....rotvajlerka má citlivé zažívání a jediné granule,které jí nedělají problém jsou jehněčí s rýží.....Chtěl bych kupovat Adult maxi,jelikož máme doma velká plemena,ale to zase obsahuje kuřecí maso.....zajímá mě i to,zda je v krmivu Adult lamb a rice obsažen glukosamin a chondrotin,na pytli to napsáno je...ale nevím kolik a zda to pro naše fenky je dostačující množství.Problémy s klouby nemají,spíš kvůli prevenci. Moc děkuji za odpověď Dřízga

vložil:  
E.Dřízga

Odpověď ze dne 21. 6. 2018 11:29

Dobrý den pane Dřízgo,
omlouváme se za pozdní odpověď, ale váš dotaz se nám zatoulal do spamů. Chondroitin a glukosamin přidáváme do všech našich krmiv v tzv. "preventivní" dávce. Tzn., že i v krmivu Lamb/rice jsou obsaženy. Pokud Vaši psi nemají kloubní problémy a specifickou léčbu, pak  by toto množství mělo stačit. Příznivou zprávou by pro Vás mohlo být, že zhruba v září budeme rozšiřovat naši jehněčí řadu i o výrobek Adult Maxi.
S pozdravem 

Jan Jirásek

dotaz | 28. 3. 2018 15:03

Mám ročního NO, krmím Nativia Junior Maxi, bohužel pes přestal od neděle žrát, jenom ke granulím čuchne a jde od nich. V pondělí vypadal že je mu zle, ale odpoledne už byl zase veselý. Značku měnit nechci.Jak ho přinutit zase žrát.

vložil:  
Mirka

Odpověď ze dne 28. 3. 2018 13:23

Dobrý den,

pokud váš pes předtím žral normálně a granule mu chutnaly, pak by bylo vhodné ho nechat vyšetřit na veterině, zda není problém jinde.

Napište nám prosím na e-mail: dostalova@nativia-pet.cz váš kontakt. Ozveme se vám a problém společně vyřešíme.

Děkuji.

 

S pozdravem

Eliška Dostálová

 

Kočka senior, 8 kg | 14. 3. 2018 18:03

Zdravím vás pane inženýre, mám dotaz ohledně mé Kočičky. Má něco mezi 13i a 15i roky a má 8 kilo. V lednu letošního roku jsme byli u veterináře a objednali speciální granule - dietu. Do dnes ale bohužel nevidím žádné výsledky, váha je stále na 8 kilech (dávkujeme na konečnou hmotnost 6 kg). Je pravda, že asi nemá dostatek pohybu, ale v jejím věku už se jí běhat prostě moc nechce. Hraji si s ní při každé příležitosti, vždy když projeví zájem. Vydrží max 10 minut v kuse, pak ji to přestane bavit a většinou jde spát. Napadlo mě, jestli nemáte nějaký postřeh, nějakou radu, co mi třeba ušlo, co bych mohla změnit, nebo zařadit do běžných denních činností, abych ji pomohla zhubnout. Momentálně asi týden má přístup na malou zahrádku, jinak byla poslední 4 roky v bytě. Prosím kontaktujte mě v případě, že byste potřeboval více informací. Možná by bylo lepší setkat se osobně, jestli je to možné. Moc děkuji, Karasová

vložil:  
Monika Karasová

Odpověď ze dne 16. 3. 2018 9:12

Dobrý den paní Karasová,
v takto pokročilém věku už nelze čekat zázraky a také je potřeba počítat s tím, že hubnutí je běh na dlouhou trať. Zdravě zhubnout 2 kg v případě Vaší kočky je otázka na minimálně půl roku.Důležité je dodržet to, že kočka kromě správných granulí nedostává nic jiného - žádné pamlsky, pochoutky, odměny a pod. Máte pravdu, že pohyb je důležitý a každý způsob, jak ho navýšit, pomáhá.
Ale jednu konkrétní radu bych pro Vás přeci jen měl. Prodávají se hračky, šikovný kutil si je může i vyrobit, které naplníte granulkami (krmivem) a při pohybu z nich ty granule občas vypadávají. Kočka brzy pochopí, že je to pro ni jediná šance, jak se najíst a začne si hrát, tzn. začne se víc hýbat. Zkrátka, jídlo je dobrá motivace.

S pozdravem 

Jan Jirásek

poradce pro výživu

Nativia Dog Junior Maxi/Chicken&Rice - dotaz na složení | 1. 3. 2018 20:03

Dobrý den, v budoucnu si plánuji pořídit štěně americké akity a zvažuji, že bych ho od cca 4 či 5. měsíce krmila produktem Nativia Dog Junior Maxi/Chicken&Rice. Na krmivu se mi líbí, že přidané minerály jsou v chelátové formě nikoli ve formě anorganické a dále se mi líbí, že obsahuje rýži a nikoli brambory či luštěniny, jak je tomu v současné době u většiny "grain free" krmiv. Ke krmivu mám ale několik dalších dotazů: 1) V názvu krmiva je uvedeno, že se jedná o kuřecí recepturu s rýží, přitom v popisu složení je uvedeno drůbeží dehydrované maso (28%) a drůbeží tuk (8%). Můžete mi prosím tedy objasnit, co se skrývá pod pojmem drůbeží maso a drůbeží tuk? Má se jednat o kuřecí, a v tom případě se jedná o chybu v popisu složení nebo se skutečně jedná o různé druhy drůbežího masa? V tom případě mi napište které. 2) Nikde se mi nepodařilo najít procentuální zastoupení omega 3 a omega 6 kyselin, DHA a EPA, či jejich vzájemný poměr 3) Jak je to s konzervací krmiva. Tento dotaz už v poradně zazněl, ale na internetových stránkách Nativia jsem nenašla žádné prohlášení ohledně konzervace - přírodní či chemická? 4) Ve složení krmiva máte uvedený lososový protein (0,5%), někteří prodejci mají uvedený lososový olej - tak je to protein nebo olej? 5) Vzhledem k tomu, že krmivo obsahuje hydrolyzované kuřecí maso a hydrolyzovaný lososový protein, lze určit obsah glutamanu sodného, který vzniká při procesu hydrolyzace? 6) Kolik je v krmivu vody - nenašla jsem údaj o vlhkosti? 7) Škvarky - jak to s nimi vlastně je? Např. rádce krmiva pro psy uvádí, že škvarky jsou kontroverzní složkou. Protože se vyrábí za vysokých teplot, dojde ke znehodnocení bílkovin a škvarky tak zůstanou pouze zdrojem energie. V tom případě nemohou být škvarky zdrojem bílkovin. V krmivu jsou však jako zdroj bílkovin započítány. Omlouvám se za svůj obsáhlý dotaz, ale krmivo Nativia mě velmi zajímá, protože se jedná o českou značku s dobrým poměrem kvalita/cena a např. použití chelátů se v krmivech vyráběných v ČR vidí velmi málo. S pozdravem a poděkováním M. Malečková

vložil:  
Mariana Malečková

Odpověď ze dne 7. 3. 2018 13:58

Dobrý den paní Malečková,


jsem rád za Váš zájem o naše krmivo a také se omlouvám, že odpověď posílám déle, než za slibované tři dny. Není mnoho chovatelů, kteří by se detailně zajímali o složení krmiv, přestože v detailech jsou mezi různými značkami na trhu velké rozdíly. Patříte mezi čestné výjimky a to je dobře. Ale zpět k Vašim dotazům.
Úvodem chci říci, že cílem Nativie není být nejlepším krmivem na světě a nadchnout každého. Naopak, rozhodli jsme se dělat poctivé krmivo za rozumnou cenu, nevymýšlet si a oslovovat lidi, kteří rozumí našim argumentům. 

ad1) Ptáte se na označení drůbeží x kuřecí. Častý argument
 laické veřejnosti je možno stručně shrnout „kuřecí maso = dobře / drůbeží maso = špatně“. V dnešní době je na trhu surovin stále těžší sehnat ty kvalitní.  A i v kategorii „kuřecí maso“ můžete koupit dobré a špatné zboží. Za dobu našeho fungování v oboru výroby krmiv máme po dlouholeté spolupráci ověřeno několik dobrých dodavatelů surovin s garantovanou kvalitou. I když námi používaná surovina je z cca 95% z kuřat, náš dodavatel není z provozně technologických důvodů schopen garantovat požadavek 100% z kuřat. Tzn., že ve výrobku může být velmi malá část masa i ze slepic, kohoutů ale třeba i z hus a kachen. Nechtěli jsme opouštět tento lety ověřený zdroj kvalitní suroviny jen proto, abychom ve složení mohli napsat „kuřecí maso“. Na začátku naší cesty jsme se rozhodli říkat zákazníkům pravdu a děláme to tak i v tomto případě. Rozumím, že „drůbež“ Vám nezní tak hezky jako „kuře“, ale pravda je někdy prostá. 

ad2) Poměr omega 3 : omega 6 mastných kyselin je na úrovni 1:7 - 8. Pro upřesnění ještě dodávám, že obě zmiňované (EPA a DHA) patří do skupiny omega 3 mastných kyselin, tzn. těch, které musíme do krmiva přidávat, jinak by druhá skupina byla ve výrazném nadbytku. 

ad3) Konzervace krmiva. Používáme přírodní formu - směs tokoferolů a rozmarýnového extraktu. A tato informace je uvedena i na obalech výrobků. 

ad4) Lososový protein je správně.

ad5) Hydrolyzované maso a glutaman sodný.  
Dalším argumentem, který je kritiky často používán je tvrzení, že „použití hydrolyzovaného proteinu umožňuje výrobcům krmiv, zvýšit obsah glutamanu sodného v krmivech aniž by ho museli v deklaraci uvádět“. To je úplně mylné. Je důležité si uvědomit, že hydrolýzou bílkovin, tak jak ji známe z výroby krmiv pro psy a kočky, nevzniká glutamát sodný, ale směs peptidů a aminokyselin. Glutamát sodný je sypká koncentrovaná chemická forma kyseliny glutamové, která je využívána v gastronomii jako součást různých polévkových kořenících směsí nebo dochucovadel používaných pro zatraktivnění např. bramborových lupínků a podobných pochutin. A dále je důležité si uvědomit, že hydrolýzou bílkovin použitých v krmivu se nezvyšuje koncentrace glutamové kyseliny. Ta se jen díky výše popsanému dostává na koncová místa peptidů a tím pádem do takové formy, kterou chuťové receptory umí rozpoznat. Před nějakou dobou jsem o tom psal článek, kde je tato problematika více vysvětlena. Pokud by Vás zajímal, najdete ho zde.

ad6) Vlhkost krmiva je cca 7 - 8%. Podle platné legislativy ji u tohoto typu krmiva není nutné uvádět.

ad 7)  Škvarky a rádce krmiva pro psy. O tom by se snad dala napsat kniha... 
Co se týká škvarků, v našich krmivech používáme škvarkovou moučku - výborný koncentrovaný zdroj živočišné bílkoviny, který obsahuje minimum tuku a popelovin (minerálních látek) a navíc psům úžasně chutná. Jednou z jeho výhod je fakt, že je vedlejším produktem při výrobě potraviny - sádla nebo loje (tím směřuji ke kvalitě suroviny). Alternativou by bylo použít různé rostlinné bílkovinné náhražky např. lepek, gluten, sojový šrot, bramborový protein nebo třeba hrách apod. a to se v mnoha krmivech děje. To jsme ale nechtěli, protože si myslíme, že pes je více masožravec než býložravec. Pro zajímavost, zkuste Vašemu psovi nabídnout škvarky (i když budou tučnější než ty naše) a třeba hrách. Schválně, co si asi vybere.

A k projektu Rádce krmiva pro psy: na začátku dobrá myšlenka inspirovaná zahraničními weby, spousta odvedené práce, ale bohužel nedostatečná erudice autora. Výsledkem je kontroverzní projekt, který ovlivňuje velké množství lidí, ale ke škodě věci ne na základě objektivních informací. Věrohodně hodnotit krmiva jen podle informací uvedených na obalu nebo webu je velmi těžké, ne-li nemožné. Sám bych si to netroufl dělat a to si myslím, že o krmivech, za tu dobu, co se v oboru pohybuji, něco vím.

Ale udělejte si sama představu o věrohodnosti tohoto webu. 
Např. obsah mědi -  např. krmivo Belcando Adult Dinner - měď (pentahydrát síranu měďnatého) - červené označení, že je to nevhodná forma. A např. Carnilove Salmon for Adult - měď (E4) - žádné červené označení, tzn. je to v pořádku. !Ale E4 = 
pentahydrát síranu měďnatého, jenom vyjádřený jinak, pod kódem EU. Autor to neví a tak hodnotí neobjektivně.

Dále je zcela mylně nahlíženo na celou řadu surovin. Např. kukuřice - označena za kontroverzní složku. Proti tomu hodnocení hrachu - vysoce kvalitní složka. Hodnocení rýže, rýžových otrub a pod. A zajímavé je také porovnat si hodnocení masové moučky - tradiční suroviny pro výrobu extrudovaných krmiv a námi používané škvarkové moučky.

Pokud to nepřijmete jako fakt a začnete se o to zajímat, tak zjistíte, že tuk se při výrobě potraviny - sádla a loje zahřívá na cca 100 - 110 st. C, naproti tomu při výrobě masových mouček nevzniká nic co by následně konzumovali lidé - zpracovává se surovina tzv. 3. kategorie (to je označení, v čísle nic nehledejte) a vzniká krmná surovina. A při tomto procesu výroby je nutné dosáhnout 133 st C při tlaku 3 bary po dobu 20 minut. Sama si pak jistě dovodíte, kde dochází k větší degradaci bílkovin. Přesto jsou masové moučky tradiční celosvětově používanou surovinou, která se vyskytuje téměř ve 100% extrudovaných krmiv. A dokonce ji Rádce hodnotí velmi pozitivně.
Zkrátka nic není černobílé, ani pohled na kontroverzní suroviny

Přeji Vám, ať si dobře vyberete při volbě krmiva pro Vaše nové štěně.

P.S. Také chovám americkou akitu, na podzim měl 7 let. S pozdravem 

Ing. Jan Jirásek
poradce pro výživu

Granule Puppy x Active | 21. 1. 2018 20:01

Dobrý den, bylo by možné zaměnit granule Puppy za granule Active pro 10 měsíční aktivní border kolii, která nechce žrát štěněčí granule (vyzkoušeli jsme několik značek). Doufáme, že hovězí škvarky ve větším % zastoupení by psovi mohly víc vonět. Děkuji

vložil:  
Šárka Nohejlová

Odpověď ze dne 22. 1. 2018 16:46

Dobrý den,

krmivem Nativia Active už můžete určitě vzhledem k velikosti vašeho psa začít krmit. Není v tom žádný problém. Máte pravdu, že hovězí škvarky jsou určitě chutnější. Pokud by problém s chutností i přestro trval, vyzkoušejte krmivo Nativia RealMeat, kde výbornou chutnost zajišťuje čerstvé králičí, hovězí nebo kuřecí maso.

https://www.nativia-pet.cz/cs/produkty/pes/real-meat

Máte-li zájem o vzorek krmiva, určitě nám napište.

Za tým Nativia,

Eliška

Obsah živin | 13. 12. 2017 19:12

Dobrý den, zajímalo by mě složení granulí pro kastrované kočky. Zajímalo by mě, jestli je v granulích sůl, nebo zda jsou nějakým způsobem dochucované. Granule jsou obalené krystalky a po ochutnání mi granule přišli celkem slané. A dále by mě zajímalo, procentuální zastoupení tapioky, které na obalu není.

vložil:  
Zuzana Kaňková

Odpověď ze dne 22. 12. 2017 14:14

Dobrý den,

Tapioky je v krmivu 8%. Co se týká soli, je v granulkách nepatrné množství, a to hlavně z důvodu doplnění potřebných látek, jako je jód nebo sodík. V žádném případě v nich není přidáváno větší množství jako dochucovadlo. Ke zvýraznění chuti využíváme hlavně masové složky, jako jsou např. hydrolizovaná játra a maso.

Věříme a doufáme, že zaslané granulky kočičce zachutnaly.

Děkujeme za váš zájem.

S pozdravem 

Eliška Dostálová

 

Hovězí škvarky | 12. 10. 2017 19:10

Dobrý den, v granulích Nativia Active je složení mj. hovězí škvarky a v tomto případě jimi bylo nahrazeno ve velké míře (29%) hovězí maso. Dehydrované hovězí maso - pouze 6%. Z jakých živočišných surovin jsou škvarky vyrobeny a jaký je jejich poměr v sušině?

vložil:  
Mojžišová

Odpověď ze dne 18. 10. 2017 8:36

Dobrý den,

hovězí škvarky - správně řečeno hovězí škvarková moučka, je krásná voňavá a opomíjená surovina plná živočišných bílkovin a jen s minimem tuku. Vzniká jako pomletý masový zbytek po vytavení kusů hovězího masa a loje. Námi uváděný obsah je vyjádřen v sušině výrobku.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

S pozdravem

Jan Jirásek

výživářský specialista Nativia

Nadýmání u starších psů - senior. | 24. 9. 2017 5:09

Vážení výrobci, pro svou 13 letou fenku dobrmana jsem koupil vaše granule Nativa senior. Bohužel, pouze u vašich granulí má fenka problém s " plynatostí a nadýmáním". Nakonec nás to donutilo udělat změnu a pořídit kvalitnější granule jiné značky. Nyní po dvou dalších objednávkách Bitt Care jsme se vrátili k Nativě a problém je zpět! Je to velmi obtěžující a musím vám s polytováním oznámit, že vaše výrobky si pro příště již nevyberu.

vložil:  
Michal

Odpověď ze dne 27. 9. 2017 8:58

Dobrý den Michale,


děkujeme za Váš ohlas k našemu výrobku. Je dobře, že jste našel krmivo, které Vaší fence vyhovuje. Samozřejmě nás trochu mrzí, že to není Nativia, kdo Vám splní tuto službu. Tak to ale v životě chodí. Snad ani nelze vyrobit krmivo, které by vyhovovalo absolutně všem zvířatům. V případě plynatosti jde především o interakci krmiva a vnitřního prostředí střeva, tzn. i miliard bakterií, které v něm žijí. Do hry vstupují i další vlivy, např. čím bylo zvíře krmeno dříve, jak proběhl přechod a pod. To ale nemá smysl dál pitvat.
Přejeme Vám, ať Vám fenka ještě dlouho dělá radost.

S pozdravem

Honza Jirásek, specialista na výživu

Alergie na kuřecí | 9. 9. 2017 3:09

Dobrý den, máme ridgebacka 2,5 roku a zjistili jsme, že je pravděpodobně alergický na kuřecí maso (menší pupínky na hlavě, lících, větší na zádech a zadních končetinách). Krmili jsme střídavě Nativií adult maxi a Brit Care Lamb&rice. Po vyřazení kuřecí Nativie zmizely větší pupínky ze zad a končetin, menší na hlavě a lících stále zůstávaly. Brit Care, přestože je hypoalergenní a jehněčí totiž obsahuje kuřecí tuk, takže musíme vyřadit i tento. Proto se chci zeptat, zda ve Vašich granulích Nativia Adult Lamb & Rice jsou nějaké stopy (tuk, omega kyseliny) z kuřecího masa? Děkuji.

vložil:  
Pavlína

Odpověď ze dne 11. 9. 2017 11:39

Dobrý den,

Nativia Lamb&Rice neobsahuje kuřecí tuk v žádné jeho formě a je kompletně hypoalergenní. Pokud pes takto reaguje opravdu pouze na kuřecí složku, pak je toto krmivo ideálním řešením.

V případě jakýchkoli dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

Eliška Dostálová

referent marketingu

Granule pro tibetskou dogu | 26. 7. 2017 18:07

Dobrý den, mám dotaz ohledně granulí pro naše dvě 6ti měsíční tibetské dogy. Zajímalo by nás, zda granule Maxi junior jsou plnohodnotné ohledně kloubní výživy nebo se musí přidávat kloubní preparáty v období růstu. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den J.Malý

vložil:  
Josef Malý

Odpověď ze dne 3. 8. 2017 8:06

Dobrý den,

granule Nativia Junior Maxi jsou doplněna o chondroprotektiva - chondroitin sulfát a glukosamin. Zdravému psovi by tato dávka měla stačit a další doplňování kloubních preparátů proto není nutné.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

Jan Jirásek, výživářský specialista Nativia

Granule pro fenu s citlivým zažíváním | 5. 6. 2017 1:06

Dobrý den, máme roční nevykastrovanou fenku Border collie, která má bohužel velmi citlivé zažívání. Jedná se o velmi aktivního psa (2- 3x týdně agility, frisbee, běh). V nabídce máte granule Adult Lamb & Rise, ale uvádíte, že je toto krmivo vhodné až od 18 měsíců. Dosud krmíme superpremiovými granulemi s jehněčím mase, ale pomalu o dosavadní granule, které ji zažívání zklidnily, ztrácí zájem. Mohli by jste nám prosím poradit, které krmivo vybrat? Velice vám děkuji za odpověď.

vložil:  
Veronika Jansová

Odpověď ze dne 8. 6. 2017 14:48

Dobrý den,

 

krmivo s jehněčím je vhodné opravdu až od 18. měsíce veku psa z důvodu omezeného poměru tuků, jeikož je to krmivo hypoalergenní a odlehčené.

Pro štěně bych doporučovala určitě Nativia Puppy, aby mělo dostatek živin pro zdravý růst. 

Vzhledem k vyšší aktivitě vašeho psa bych v dospělosti přešla spíše na Nativia Active, která je s hovězím masem, ale obsahuje vyšší poměr tuků/bílkovin pro správnou výživu aktivních psů.

V případě zájmu o vzorky krmiva mi prosím napiště na: motyckova@nativia-pet.cz

Děkuji!

S pozdravem

 

Eliška Motyčková

referent marketingu

Roční fena | 26. 4. 2017 11:04

Dobrý den, mám roční fenu německého ovčáka již je kastrovaná s váhou nemá potíže ,ale nevím jestli ji krmit ještě štěněcími granulemi nebo již následujícími. Sleduji pořad KOčka není pes a vím, že máte již v nabídce jejich granule. V popisu nevidím , že by bylo přímo určeno pro určitý věk psa. Můžete mi poradit jaké granule z Vaší řady Nativia by byly vhodné i jaké z řady KOČKA NENÍ PES.?? Děkuji předem za odpověď

vložil:  
Monika Rusková

Odpověď ze dne 27. 4. 2017 9:48

Dobrý den,

 

krmivem pro štěňata je vhodné krmit do 12 měsíců věku psa. Jak v případě Nativie, tak v případě krmiva Kočka není pes. Pro vašeho psa by bylo vhodné zvolit buď Nativia Junior Maxi, které je vhodné do 18 měsíců věku pro psy velkých plemen. Ze sortimentu Kočka není pes by pak bylo vhodné přejít už na krmivo Dog´s love Adult Maxi, kterým je vhodné krmit psa od 12 měsíců.

https://www.nativia-pet.cz/cs/eshop/kompletni-krmivo-pro-psy/pro-stenata/nativia-junior-maxi-chicken-rice-15-kg

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

Eliška Motyčková

referent marketingu

Jaké množství granulek? | 4. 4. 2017 16:04

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolik gramů granulek pro štěně - Nativia Puppy - Chicken&Rice je denní porce vhodná pro malého pejska. Nyní je mu 8 měsíců, váží 5 kg, je to kříženeček, těžko odhadnout, kolik bude vážit v dospělosti, asi ne více než 6-7 kg.

vložil:  
Lenka

Odpověď ze dne 27. 4. 2017 9:41

Dobrý den,

 

vhodná porce pro 8 měsíční štěně váhy vašeho pejska je zhruba 100g krmiva na den. V 10 měsících už můžete přejít na krmivo Nativia Adult Mini, kde se denní dávka krmiva pohybuje kolem 110-135g.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

Eliška Motyčková

referent marketingu