header right

A běžíme dál! Nativia Challenge 2015 v Humpolci

Tiché ševelení psích tlapek vystřídalo v sobotu 20.6. dusot koňských kopyt na dostihovém závodišti v Humpolci. Slavný areál Zlatá podkova se stal dějištěm dalšího závodu v běhu se psem ze seriálu Nativia Challenge.

Areál koňského závodiště není pro běh se psem domácí půdou a organizátoři i závodníci museli překonat několik překážek. " Především jsme se potýkali s omezeným prostorem a absencí jakýchkoliv cest," vysvětluje jeden z pořadatelů Šimon Cipro. S nedostatkem prostoru se pořadatelé vyrovnali prodloužením závodu na dvě kola, každé o délce přibližně 1700 metrů.

A běžíme dál! Nativia Challenge 2015 v Humpolci

Závodníci tak absolvovali trať dlouhou 3,5 km. Dvoukolový závod ve spojení s krytou tribunou, ze které měli diváci dokonalý přehled o průběhu závodu, přidal celé akci na dramatičnosti, a co se nakonec zdálo jako nevýhoda přidalo i na divácké atraktivitě. "Pokud nám to majitelé areálu umožní, do Humpolce se moc rádi vrátíme," komentovala všemi chválené zázemí jedna z pořadatelek Tereza Dvořáčková.

A běžíme dál! Nativia Challenge 2015 v Humpolci

Trať nejrychleji zdolal Pavel Červenka z MC Český ráj, který tratí proletěl v čase, který jen o málo překročil hranici devíti minut. Závody Nativia Challenge ale nejsou určeny jen pro vrcholové sportovce, potkávají se zde všechny výkonnostní kategorie od nadšených sportovců po úplné začátečníky. " To víš, výplata malá, na boty nezbylo, tak jsem běžel bos," dokreslil uvolněnou atmosféru závodu "bosý" běžec Milan Sudek.

A běžíme dál! Nativia Challenge 2015 v Humpolci

Jediné vrásky dělalo účastníkům akce jen počasí, které jakoby se celý den nemohlo rozhodnout, chce-li být jarní nebo letní. K závěru dne se ale i to umoudřilo a vytvořilo důstojnou atmosféru pro vyhlášení vítězů.

A běžíme dál! Nativia Challenge 2015 v Humpolci

Poslední závod Nativia Challenge, kde se rozhodne i o celkových vítězích se koná 18.7. v zámeckém parku v Dobříši. Více informací naleznete na webu www.behejsepsem.cz.

Za Nativia Challenge 2015, Šimon Cipro

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

 

 

 

Mapa prodejen

Mapa prodejen

© 2024 Nativia s.r.o. All Rights Reserved