header right

Blog: Prosluněná Nativia Challenge v Oboře Hvězda

V sobotu 6. června se odehrál nejočekávanější závod Nativia Challenge 2015 v Praze v Oboře Hvězda. Na výkon se těšilo 132 závodníků se psy, pro které byla původní trať zkrácena na 3 km. Důvodem bylo horké počasí, kdy se teploty držely kolem 30 stupňů! Nejrychlejší běžecké dvojice o šesti nohách zaběhly trať pod 9 minut. Nejobsazenější kategorie byla pro ženy se psy do 25 kg. Velký obdiv rozhodně patří závodníkovi, který se navzdory tropickému počasí a konkurenci postavil čelem výzvě se svým peruánským naháčem v požehnaném věku 82 let! Dále si můžete přečíst report z tohoto závodu od naší blogerky Anety a shlédnout skvělé fotky, které vám dokáží přiblížit báječnou atmosféru.

Oboru Hvězda jsem navštívila poprvé a velice mě překvapila. Prostředí krásného a upraveného parku bylo pro mě vítanou změnou oproti divoké přírodě v Rokytnici nebo Blansku. Opravdu smekám před připraveností pořadatelů. Už od ranních hodin bylo šílené vedro. Z toho důvodu nám trať upravili z 5 kilometrů na 3 a pro naši pohodlnost byla k dispozici spousta studené vody s kbelíky na polévání psů. I několik dětí využilo koupání a přetvořilo si psí osvěžovnu na osobní koupaliště. Výrazy šokovaných maminek, když k jejich dětem přiskočil pes a chladil se, nás bavily celý den.

Projít si trať před závodem byl dost dobrý nápad, nejenom že se člověk projde v krásné přírodě, ale i zjistí, kde a jak se orientovat. Mrzelo mě, že nám návštěvníci obory chtěli ztížit závod tím, že označení trhali a schovávali. Dokonce jsem jednu paní i přistihla, jak si muchlá pásky v klíně. Celá trať byla doznačena ještě před závodem a zajištěna pomocníky, kteří už všechno pohlídali. Nikde během celého závodu nevznikl jediný problém. I když se jednalo o krátký závod, příjemné překvapení bylo občerstvení po hnusném kopci, který dokázalo vyběhnout jen opravdu malé množství závodníků.

Potkala jsem se tam s Eliškou Olmrovou, Míšou Hašovou a Péťou Rejholdovou, což jsou všechno účastnice Velké výzvy, se kterými se snažíme plnit tréninkové plány našich trenérů, aby se z nás stala další nadějná parta závodníků. Na fotce si můžete všimnout, jak nám to sluší v novém týmovém oblečení :-)

Pořadatelkou závodu Karolínou Cipro z NON-STOPU jsem byla prohlášena za reprezentativní typ, takže jsem s velkou radostí přijala funkci u předávání cen. Moje pozitivní nálada se nejvíc líbila nejstaršímu účastníkovi závodu panu Jaroslavu Gamanovi, který mě nadšeně přitáhl a líbnul na tvář, když dostával cenu.

Opravdu velice děkuji všem sponzorům a pořadatelům, díky kterým se taková akce může konat.

Společně se můžeme těšit na další závod ze seriálu Nativia Challenge 2015 v Humpolci.