25062016web

vyzvaknp

 

 

 

Exkurze do výroby našich granulí 

image10x150Čas od času dostáváme dotazy na téma - jak že se vlastně ty granule pro psy a kočky vyrábí? A jak je to s tím čerstvým masem v nich? Proto jsme na začátku června pozvali naše zákazníky na výlet do Lipníku nad Bečvou, aby to viděli na vlastní oči. V tomto městě se totiž již čtyři roky vyrábí naše granule Nativia.

Číst dál: Exkurze do výroby našich granulí 

Seriál Obedience Javorka – Jarní Závod

076x150Během pouhého měsíce Kynologické centrum Javorka v České Třebové pořádalo letos celkem tři republikové akce. Seriál Obedience byl po Speciálu Javorka a po náročné akci Junior Open – Mistrovství mládeže Obedience a Dogdancingu třetím v pořadí.

Jde o jedinou seriálovou soutěž OB u nás, absolutní vítěz každé kategorie je vyhlašován až po Podzimním závodě na základě součtu bodů. Obliba stále stoupá, startoval zde maximální limitovaný počet závodníků. Letošní ročník pořadatelé přidali další novinku – Týmový závod tříčlenných družstev.

Číst dál: Seriál Obedience Javorka – Jarní Závod

Ohlédnutí našeho OZ Tomáše za letošní výstavou Intercanis Brno

20160619 113618x150Rok se s rokem sešel a v Brně to zase žije, letos se akce koná o týden dříve než loni (18.-19.6.), a to bez koček, koní, krav, ovcí, koz a jiných hospodářských zvířat, prostě jenom feny a psi :-)

Brno nás po oba dny vítá pěkným počasím a shonem, rychle vše připravit a očekávat první zvědavce. Nenechali na sebe dlouho čekat, přestože výstava začíná až v devět hodin, okolo osmé již bylo vidět spousty psů. Vystavovatelů potřeb pro psy bylo mnoho, takže bylo zajímavé pozorovat, kdo má v ruce jakou reklamní tašku a koho co zajímá. Někteří hledali nějakou parádu, hračku a jiní nové krmivo pro své miláčky a my byli rádi, že můžeme poradit a doporučit...

Číst dál: Ohlédnutí našeho OZ Tomáše za letošní výstavou Intercanis Brno

Nejdecký trojskok 2016 s účastí stovky týmů

img 6152x150Již podruhé uspořádal agility klub Jumpingdogs Lednice trojzkouškové agility závody, které se konaly na domácím cvičáku klubu v Nejdku. Účast byla obrovská – přijelo na 100 týmů. Přáli jsme si, aby vyšlo počasí a tak se i stalo. Bylo velmi příjemně a běhat se tak dalo bez problémů až do večera. Občerstvení bylo zajištěno v našem tradičním cateringovém stanu, tentokrát se grilovala cigára a hermelíny a nechyběla ani „vynikající" limonáda a pivko.

Číst dál: Nejdecký trojskok 2016 s účastí stovky týmů

Veletrh INTERZOO 2016

150Prestižní světově největší veletrh chovatelských potřeb INTERZOO 2016 se představil jako prvotřídní platforma produktů pro chov domácích zvířat. Uskutečnil se ve dnech 26. – 29. 5. 2016 v Norimberku. Této akce se zúčastnilo více než 39 000 návštěvníků z více než 90 zemí světa. Úspěch této události potvrdila i její vysoká internacionalita, jelikož se na veletrhu prezentovalo 1 181 firem z 61 krajin.

Číst dál: Veletrh INTERZOO 2016