Poradna Nativia

Složení | 18. 3. 2016 1:00

Dobrý den. Na vašich stránkách jsem si nyní všiml změn v popisu složení u jednotlivých receptur krmiv. Sice v e-shopu je při popisech vše při starém, ale v produktech krmiv jsou rozdílné popisy. I obsahy surovin se někdy liší. Dále definujete antioxidanty,konzervanty, výpisy chelátů u minerálů,to je také nové. Nastaly nějaké změny ve složení krmiv? Třeba k lepšímu? Jsou vhodné vaše krmiva i pro alergiky? děkuji Herynk

vložil:  
Jaroslav Herynk

Odpověď ze dne 19. 3. 2016 20:28

Dobrý den pane Herynku,
správně jste si všiml, že krmiva Nativia provedla kvalitativní posun v kladném slova smyslu. Věříme, že to mnoho náročných zákazníků ocení.
Přešli jsme na přírodní antioxidanty, stopové prvky v organické formě a zbytek řady byl doplněn o chondroprotektiva. Jinak složení krmiv zůstalo zachováno.
Změnili jsme ale způsob popisu surovinového složení z tzv. skupin surovin na jednotlivé konkrétní suroviny, protože je to uživatelsky srozumitelnější. Tak, jak budou docházet stávající obaly, budou se tyto informace měnit i na samotném výrobku.
K Vaší otázce vhodnosti pro alergiky asi tolik. Krmiva Nativia nejsou koncipována jako striktně hypoalergenní krmiva (v tom případě je nutné aby molekuly bílkovin byly hydrolyzovány na mnohem menší částice). Ale díky tomu, že uvádíme jednotlivé suroviny i s procentickým zastoupením, může si zákazník sám ověřit, jestli je v krmivu alergen, který jeho psovi vadí. Samozřejmě, pokud ví, co alergii způsobuje.

S pozdravem a přáním hezkého víkendu

Ing. Jan Jirásek

poradce pro výživu