header right

Hledat článek

Aneta Klapková

Aneta

Účastnice Velké výzvy za Nativii a nadšená psí trenérka

Můj výcvik probíhá pozitivní metodou.
Mám individuální přístup k potřebám majitelů i psů.
Pomáhám se socializací od štěňat až po dospělé psy.
Ráda se vzdělávám v nových metodách na seminářích a školeních.

Nativia Challenge na Zlaté podkově

Cesta do Humpolce na čtvrtý závod Nativia Challenge 2015 nebyla lehká, o to příjemnější to už ale bylo v cíli. Hned na úvod se mému příteli udělalo špatně, takže jsem celou trasu musela odřídit sama a do toho se nám ještě o skluz postarala nehoda a několik oprav mostů. Přesto jsme všechno stihli a hned po příjezdu se vrhli na přípravu stanů a moji oblíbenou disciplínu - přípravu tašek pro závodníky. Když jsem viděla salám od sponzora Krahulíka, zalitovala jsem, že nezávodím! S holkama jsme nabalily asi 150 tašek od sponzorů, ceny a medaile. Jako bonus navíc byla u Nativie připravena krabice se zákusky pro každého odprezentovaného závodníka. Doufám, že zákusky budou i v Dobříši, protože to nadchlo hodně lidí.

Humpolec se ukázal v dobrém světle. Byl to první závod, který se konal na dostihovém závodišti – Zlatá podkova. Na start se postavilo asi 88 závodníků. Opravdu smekám před hrstkou těch, kteří si závod dají 2x, například s jiným psem nebo v kategorii bez psa. Já mám většinou dost po jednom odběhnutém kole. Terén byl zákeřný kvůli prošlapaným dírám od koní, ve kterých některým zůstávaly kotníky. Samozřejmě nemohl chybět oblíbený prvek pořadatelů kopec, a aby závod měřil 3,5 km, běžely se dvě kola. Myslím si, že trať byla také těžká v klikatých zatáčkách. Pes, který si trasu neprošel předem, se většinou motal do vyznačovacích pásek. Počasí bylo dost proměnlivé, chvilku slunce, chvilku jemný déšť, který vystřídal slejvák a tak pořád dokola. S výkony některých účastníků to dost zamávalo. Opravdu ne všem to sedlo.

bodypartx600

Senzační čas zaběhla účastnice Velké výzvy Péťa Rejholdová s Fridou za 15:43, což i přes rozdílnou délku tras závodů byl jejich doposud nejrychlejší čas. Kristýna Bláhová z Non-Stopu si zaběhla s Rozárkou úplně první závod a hned za 17:18. Moc nás pobavila Vlasta Krejčí s Rozárkou (Velká výzva), protože všichni sportovci svoje bafany zavodňují, rozcvičují a různě připravují, Vlastička přiběhla, přicvakla číslo a letěla na start. Až po závodě nám prozradila, že před odjezdem spadla z žebříku a myslela, že ani nepoběží. Má můj velký obdiv! Závodník Milan Sudek si vyběhl bos a jen prohlásil: „Výplata malá, na boty nezbylo, tak jsem běžel bos.". Ale to není všechno, na start se postavil i třínohý křízenec Skempi s majitelem Martinem, kterého někdo přivázal k plotu za packu a tak o ni přišel. Tato dvojice si závod šla užít, ne vyhrát, o tom by měl být canicross... Ani já se nikdy na start nestavím s myšlenkou vyhrát, jen se jdeme dobře bavit a mít další společný zážitek s Tyšenkou.

picmonkey collagex600

xx600

V sobotu 18.7. nás v Dobříši čeká poslední závod ze seriálu Nativia Challenge. Přijeďte si s námi zazávodit!

Za Nativii s.r.o., trenérka psů Aneta Klapková

 

 

Mapa prodejen

Mapa prodejen

© 2022 Nativia s.r.o. All Rights Reserved