Poslední listopadový víkend jsem se zúčastnila běžeckého závodu Forest Race 2015 v Hradci Králové. Tuto akci pořádala společnost Rungorun. Nativia a Běhejsepsem.cz tady byly poprvé jako hlavní sponzoři kategorií Dogrunnig. Mám velké štěstí, že jsem mohla na tak senzačních závodech dělat hlavní dozor. Pro nás canicrossaře je naprostou samozřejmostí dodržovat pravidla tohoto sportu, ale široká veřejnost na běžeckých závodech se s nimi zatím seznamuje, proto jsem musela dvě slečny vracet od startu, protože jedna sice měla postroj na psa, ale vodítko si umotala okolo pasu, a druhá měla Labradora na „škrťáku" a vodítko v ruce. Obě bez problému chápaly, proč je tak nenechám běžet a celé vybavení jim zapůjčím. Běhejsepsem se na každých závodech postará o všechny závodníky, kteří potřebují radu ohledně běhu se psem a perfektního vybavení NON-STOP dogwear.

dedanovy

Už od rána nám byla šílená zima. Akce se konala v lese, kam normálně auta nemají povolený vjezd, ale díky výlovu rybníku byla hlavní cesta, široká na jedno a půl auta, rušná jako dálnice. Organizátorům to nedělalo sebemenší problém a celý start ve vlnách byl naprosto bezchybný. Kategorie psů odstartovaly bez jediného zaškobrtnutí, i když byl hromadný start. Závodu se zúčastnilo i několik mých svěřenců, kteří se mnou pravidelně trénují. Jsem na ně moc hrdá, protože na prvním závodě obsadili 4., 5. a 6. místo. Jako první startoval nejstarší závodník v HK Jiří Soukup (neuvěřitelných 88 let!) na 10,55km. Dámy a pánové, to je borec! Přijel na kole, odběhal, se všemi si mile popovídal, hupsnul na kolo a odjel.

image3x600

Zase se mi podařilo nominovat na předávání cen - nemůžu si pomoct, ale prostě mě baví gratulovat šťastným vítězům a těší mě, že se to hodilo i pořadatelce Káťe, která díky tomu mohla připravovat ceny bez stresu. Po celý závod nás hostil Bufet u Vlka dobrotami jako grilovaná kýta, gulášek a svařák.

Na stánku Nativie byl největší zájem o nový výrobek REAL MEAT 8kg. Jako hlavní cena bylo 1kg balení Real Meat chicken, pro čtyřnohé sporťáky ideální.

Pro příští rok se plánuje asi 6 závodů ve spolupráci s Rungorun.cz. Budeme velice rádi, když se k nám připojíte a užijete si tak perfektní závody, jako byl tento.