a3x150V sobotu jsem dostala možnost se účastnit dalších perfektních závodů canicrossu. Tentokrát Vám celý závod přiblížím né jako závodník, ale jako pořadatel, ať máte představu, kolik je za ním práce, i když se to vůbec nezdá.

Celá příprava začíná už v pátek. Předběžně se naplánuje kde asi, co bude stát, ceny a tašky k prezentaci. Vyznačují se dvě trasy. Jedna je pro dospělé běžce, kteří běží trasu okolo 5 km a druhá je pro juniory a dorost, která má 2,5 km.

V sobotu ráno se naše parta pořadatelů rozrostla na dav a už od 9:00 se makalo. Vykládají se auta a podle plánu se vše rozhodí na místa. Nafukovací oblouky pro start a cíl se velice dobře ukotví kvůli větru. To se někdy zdá jako dobrá sranda, když se do nafouknutého monstra opírá vítr a drobné slečny visí na lanech, aby oblouk neodletěl. Další úkol byl rozvěsit bannery všude, kde se dá. Často zápasíme s křovím a stromy, které píchají, až to není příjemné. Bannerů se věší opravdu hodně, takže tři party mají tak hodinu co dělat.

Vyrazila jsem na Forest Race 2015Poslední listopadový víkend jsem se zúčastnila běžeckého závodu Forest Race 2015 v Hradci Králové. Tuto akci pořádala společnost Rungorun. Nativia a Běhejsepsem.cz tady byly poprvé jako hlavní sponzoři kategorií Dogrunnig. Mám velké štěstí, že jsem mohla na tak senzačních závodech dělat hlavní dozor. Pro nás canicrossaře je naprostou samozřejmostí dodržovat pravidla tohoto sportu, ale široká veřejnost na běžeckých závodech se s nimi zatím seznamuje, proto jsem musela dvě slečny vracet od startu, protože jedna sice měla postroj na psa, ale vodítko si umotala okolo pasu, a druhá měla Labradora na „škrťáku" a vodítko v ruce. Obě bez problému chápaly, proč je tak nenechám běžet a celé vybavení jim zapůjčím. Běhejsepsem se na každých závodech postará o všechny závodníky, kteří potřebují radu ohledně běhu se psem a perfektního vybavení NON-STOP dogwear.

Dokonalý víkend pro pejskařePrvní listopadový víkend začal Mezinárodní výstavou Prague Expo Dog. Tisíce milovníků psů se v sobotu ráno rozjely do Letňan. Příjezd nám zpříjemnila totálně ucpaná silnice. Několik lidí tak muselo vyskakovat z aut, a úprkem se hnát na výstaviště přes obrovskou louku a křoví s načančaným bafanem, aby stihli dorazit včas na zahájení a zabrání nejlepších míst u výstavních kruhů. Je to obrovská akce konající se v několika halách a k vidění jsou snad všechna plemena psů.

Moje zážitky z Velké výzvyVELKÁ VÝZVA je fantastický projekt pro canicrossové amatéry. Na začátku bylo zuřivé hlasování, u kterého nám všem tekly nervy. Každý celý den se sledovalo, kdo je na jakém místě. Po 3 týdnech měla výzva svých 10 vítězů a nás tak jako finalisty čekal první přípravný kemp v Červené Řečici.

Myslela jsem si, že to bude víkend plný běhání, ale bylo to ještě dokonalejší. Po večeři byla jedna z prvních přednášek o úvodu do canicrossu a první dárky od sponzorů (granule z nové řady Nativia - Real meat, triko VV, Mapes pamlsky a další drobnosti). Spát se šlo opravdu pozdě, protože naše zvědavost poznat se blíže, byla obrovská. Do té doby si člověk dělal názor jen podle fotek z profilů. Byla strašná sranda a překvapilo nás i trenéry, jak si všichni dobře rozumíme.

A máme za sebou poslední závod Nativia Challenge 2015Tak a je po všem! V sobotu 18. 7. jsem se postavila na start posledního závodu Nativia Challenge 2015. Pořád nemůžu uvěřit, jak se Karolíně, Šimonovi, Terez, Petrovi a Ivovi podařila zařídit v pouhých pěti lidech tak senzační a obrovská akce. Klobouk dolů! A teď už k samotné Dobříši...

Socializace psůSocializace by měla být nejdůležitější věcí v životě vašeho čtyřnohého kamaráda. Hodně psů, se kterými se setkávám, jsou špatně socializováni a díky tomu mohou problémy během života narůstat.

Pardubický Psí festival 2015 očima trenérkyV sobotu 16. května jsem měla díky svému příteli Michalovi, který pracuje pro Nativii, možnost se podívat na pardubický Psí festival 2015 a o tenhle zážitek bych se s vámi ráda mým nezávislým a vlastně tak trochu jiným pohledem podělila. Doufám, že vás alespoň trochu pobaví! :)

A jsou tu horka! Pár rad k ochlazování a napájení psaKaždé léto mě překvapí, jak je možné, že se téma ochlazování a napájení psa tak podceňuje. Je to jedna z nejdůležitějších věcí hlavně v tréninku. Stávalo se mi, že můj pes nechtěl trénovat jen proto, že byl přehřátý a já se zlobila. Teď vám prozradím, jak takové chyby nedělat.

Dog training jinak - Jurský parkJako trenérka jsem maličko posedlá tím, že v běžných situacích hledám zkušenosti, které bych mohla předat majitelům psů. Budete se moc divit, z čeho jsem čerpala tentokrát! Krásný páteční večer jsem se rozhodla strávit v kině v doprovodu tří fotbalistů. Na co jiného jít s chlapama, než na DINOSAURY nebo jinak napsáno nový Jurský svět!

Nativia Challenge na Zlaté podkověCesta do Humpolce na čtvrtý závod Nativia Challenge 2015 nebyla lehká, o to příjemnější to už ale bylo v cíli. Hned na úvod se mému příteli udělalo špatně, takže jsem celou trasu musela odřídit sama a do toho se nám ještě o skluz postarala nehoda a několik oprav mostů. Přesto jsme všechno stihli a hned po příjezdu se vrhli na přípravu stanů a moji oblíbenou disciplínu - přípravu tašek pro závodníky. Když jsem viděla salám od sponzora Krahulíka, zalitovala jsem, že nezávodím! S holkama jsme nabalily asi 150 tašek od sponzorů, ceny a medaile. Jako bonus navíc byla u Nativie připravena krabice se zákusky pro každého odprezentovaného závodníka. Doufám, že zákusky budou i v Dobříši, protože to nadchlo hodně lidí.

ANETA KLAPKOVÁ

Aneta

Účastnice Velké výzvy za Nativii a nadšená psí trenérka

Můj výcvik probíhá pozitivní metodou.
Mám individuální přístup k potřebám majitelů i psů.
Pomáhám se socializací od štěňat až po dospělé psy.
Ráda se vzdělávám v nových metodách na seminářích a školeních.