Letošní Klubová výstava českých horských psů, na kterou se sjeli majitelé a přátelé našeho nejmladšího národního plemene do jihočeských Netolic,  probíhala ve slavnostní atmosféře. Byla totiž součástí oslav 40. výročí vzniku českých horských psů, jejichž historie se začala psát 12.8.1977, kdy se narodilo prvních 6 štěňat ze spojení černobílého tažného psa z kanadské Athabascy a fenky slovenského čuvače.

100 10771

O tom, že to bylo výročí opravdu významné svědčí i skutečnost, že na akci přijeli nejen bývalí členové Klubu českého horského psa, ale i několik členů, kteří stáli přímo u vzniku plemene. I díky jejich příjezdu se večerní členská schůze klubu spojená s oslavou 40. výročí ČHP stala milým setkáním několika generací chovatelů.

Paní rozhodčí Iveta Nováková, která letošní Klubovou výstavu ČHP posuzovala, to opravdu neměla lehké. Některé třídy byly bohatě obsazeny pěknými jedinci vyrovnaných kvalit a o vítězích rozhodovaly jen detaily. O tom svědčí i závěrečná přehlídka vítězů, při které letos převažovaly feny.

100 10711

Celkovým vítězem klubové výstavy s titulem BOB se stala klubová vítězka DIPSY Plavská smečka majitelky Nikoly Matouškové, ze psů se paní rozhodčí nejvíce líbil žlutobílý  CALVIN Di-Le-Grej ze třídy vítězů, který získal tituly Klubový vítěz a  BOS.  Mezi mladými zvítězila AKIRA z Klánovického lesoparku (BOJ) a také ve veteránech zvítězila fena (BOV) - ESCADA od Kamenité říčky.
 
Za Klub českého horského psa
Helena Matějeková