header right

Šlapanický vlk Moravským krasem 2016 má za sebou další ročník

Letošní již XIV. ročník dog-trekkingového závodu „Šlapanický vlk Moravským krasem 2016" jsme pořádali jako třetí akci seriálu Mistrovství České republiky v dog-trekkingu i dog-maratonu v jarním termínu 5. - 8. 5. 2016.

Čtvrteční večer patřil prezenci závodníků, veterinární přejímce a briefingu hlavní kategorie závodu, tedy dog-trekkingu LONG. Závodníci obdrželi startovní karty, itineráře, mapy a důležité informace ohledně pravidel, průběhu trasy a kontrolních bodů. Ráno mezi 7:00 a 9:00 odstartovalo 59 závodníků na trať o délce 88 km. Absolutní vítěz zdolal trať v čase 11:57 hod, závod nedokončilo šest účastníků.

Páteční večer probíhala opět prezence, přejímka a briefing, tentokráte pro kategorii dog-maraton MID. Na trať dlouhou 46 km se chystalo 70 závodníků.

dt1x600

V sobotu mezi 7:00 a 9:00 startovali závodníci kategorie dog-maraton MID i 86 závodníků doprovodné akce SHORT společně. SHORT je krátká trasa začátečníků, nových nadějí tohoto sportu (28 km). V kategorii dog-maraton MID dosáhl vítězný tým času 4:20 hod, nejrychlejší mezi začátečníky - SHORT - byl v cíli za 2:50 hod.

picmonkey collagex600

Neděle patřila vyhlašování výsledků a potvrzování pracovních tříd pro úspěšné účastníky z řad severských plemen. Výsledky a část fotografií (budou ještě doplněny) jsou zveřejněny na e-stránkách akce.

dt4x600

Společnosti Nativia s.r.o. mnohokrát děkujeme za sponzoring akce! Reklamní banner byl vypnut po celou dobu konání akce na železné konstrukci uprostřed celého dění. Při vyhlašování pak byl použit jako pozadí stupňů vítězů. Loga byla uvedena na plakátech, startovních listinách i propozicích e-stránek.

dt5x600

Článek v letošním roce plánujeme pouze do místních periodik (Šlapanický zpravodaj, televizní infokanál), protože v loňském roce byla akce prezentována ve čtyřech převážně kynologických časopisech: „Psí kusy", „Psí sporty", „Svět psů" a „Fauna", do kterých opět plánujeme zaslat článek z příštího jubilejního ročníku.