header right

Podruhé jsme se vydali na Auersperg!

Po zdařilém loňském závodění jsme se i letos pustili ve spolupráci se členy KK Chrudim do organizování 2. ročníku dog - maratonu Panstvím knížete Auersperga nejen se strakáčem, který se uskutečnil v sobotu 8. října 2016. Opět jsme chtěli poukázat na nádhernou přírodu Železných hor, na historické a kulturní památky v našem kraji a na spousty zajímavostí, jak přírodních, tak i architektonických.

Letošní ročník měl několik novinek. Tou první bylo, že jsme se stali oficiální akcí a byli jsme zařazeni do mistrovského seriálu dog - maratonu MČR. Dále jsme měli tu čest zajistit zázemí pro slavnostní vyhlašování tohoto mistrovství, které se uskutečnilo následující neděli 9. října 2016. A do třetice jsme vyhověli zájemcům z řad výletníků a natrasovali jsme pro ně nesoutěžní trať MINI.

DSC07131

DSC07131

Opět k nám zavítali pejskaři z celé republiky a ze všech krajů. Bylo jich celkem 102,  závodících se 110 psy. Klubového závodu českých strakatých psů se zúčastnilo 11 strakatin a jeden český strakáč pak v kategorii MINI.  Start i cíl byl tentokrát ve Slatiňanech na místním koupališti. Tradičně byl součástí Auersperga i speciál pro naše národní plemeno český strakatý pes. Délky tratí byly: DW / DM (dog - maraton) 42,5 km, TOUR 18,3 km a již zmíněná MINI s 8 km. TOUR a MINI šněrovaly blízké či vzdálenější okolí Slatiňan.

Každý závodník si od nás odnesl spousty dárků  od našich spolupracujících firem a organizací. Všichni byli obdarováni drobností poskytnutou naším hlavním sponzorem společností Nativia s.r.o. Ti, kteří dosáhli na stupně vítězů, pak navíc obdrželi balení krmiva této firmy. Své granulky od Nativie dostali i pejskové z útulků v Podlíšťanech a v Chrudimi. Děkujeme výrobci za výbornou spolupráci a již se těšíme na další ročník!