header right

KK Hodonín hostil setkání brabantíků a grifonků

Prostory hodonínského kynologického klubu přivítaly začátkem července další zajímavou akci. Ve dnech 5. až 8. 7. 2012 se zde konal již druhý ročník setkání majitelů a chovatelů psů plemene brabantík a grifonek. Kromě společenského rozměru bylo cílem akce zejména prohloubení dovedností v agility i základech poslušnosti. Pod vedením zkušených instruktorek Veroniky Vargové, Kateřiny Suchovské a hlavní organizátorky Jaroslavy Hřebačkové zde malí pejsci po celou dobu pilně trénovali a i se svými pány si užili spoustu zábavy. Vyvrcholením společného snažení byl nedělní neoficiální závod agility. Předtím však absolvovali také společnou plavbu lodí, kterou si všichni náležitě užili.

Přestože toto plemeno malých společenských psů původem z Belgie není zatím mezi lidmi příliš rozšířené, získá si srdce každého, kdo má možnost tyto psy blíže poznat.

„Grifonek i brabantík je neobyčejně mazlivý, přítulný rodinný pes, který je plný hravosti a radosti ze života. Typická je pro něj velmi silná vazba na rodinu a dobře vychází i s jinými domácími zvířaty. Navíc je překvapivě obratný a rád se učí novým věcem, proto se hodí také pro agility," představila plemeno hlavní organizátorka akce Jaroslava Hřebačková, která již léta patří ke zkušeným chovatelkám.

Na závěr nezbývá než poděkovat městu Hodonínu, kynologickému klubu, sponzorům, a to nové české společnosti Nativia s.r.o., výrobce krmiv pro psy a kočky, obchodu ZOO NEMO s chovatelskými potřebami Pelhřimov a Klubu chovatelů grifonků a brabantíků kteří se zasloužili o bohaté ceny a poháry, bez nichž by nebylo možné celou akci ani závěrečný závod zorganizovat.

KK Hodonín hostil setkání brabantíků a grifonkůFoto: Marta Kozáková

 

 

 

Mapa prodejen

Mapa prodejen

© 2022 Nativia s.r.o. All Rights Reserved