header right

Druhý závod Nativia Challenge 2016 opět posunul hranice canicrossu

Ranč Kolesa s přilehlým dostihovým závodištěm se ukázal jako ideální prostředí pro konání závodů v canicrossu. Kdo tam s námi byl v sobotu 14. května, ví, o čem mluvím. Dobře dostupné místo s dostatečným prostorem pro parkování, přehledný prostor startu a cíle s tribunou a bufetem pro rychlé občerstvení za zády, měkký povrch tratí vedených převážně po lesních cestách a hlavně bez kopců.

img 1524x600

img 1613x600

Přidalo se i hezké počasí a ve výsledku to znamenalo opět malé posunutí účastnického rekordu. Tentokrát se sešlo 153 dvojic závodníků ve všech kategoriích. Jako vždy převažovaly ženy - běželo jich 109. Trať měřila 4 km a nejrychlejší dvojice (Dušan Erbs s Merlinem) ji zdolala v čase 12:09. Velkým překvapením bylo, že nejrychlejší žena (Martina Štěpánková s Nickem) trať dokončila v čase 13:15, což byl zároveň třetí nejrychlejší čas vůbec.

img 1604x600

img 1616x600

img 1626x600

Organizačně bylo vše jako vždy perfektní a závod rychle plynul. Jedinou drobnou nepříjemností bylo až příliš hezké počasí, které maximálně vyhovovalo přihlížejícím, ale už trochu méně psím závodníkům. Kádě s vodou byly tradičně k dispozici a tak většina závodníků chladila své psy nejen po doběhnutí do cíle, ale i před závodem.

img 1648x600

Poslední závod a vyvrcholení celé série Nativia Challenge se bude konat už za 14 dní v Soběšíně u Českého Šternberka. Přijďte si s námi zazávodit nebo alespoň fandit ostatním. Canicross je bezva!