header right

3. ročník dog-maratonu „ Panstvím knížete Auersperga … nejen se strakáčem „ 2017

 

Letošní ročník, našeho lehce populárně naučného dog-maratonu se konal 7. října, opět na slatiňanské plovárně, ale nově pod záštitou a se spoluorganizací s KČT - odbor Slatiňany. Stejně, jako v předešlých ročnících, byl součástí „Aušperga“  klubový závod pro české strakaté psy a tradičně jsme podporovali psí útulek v Podlíšťanech.

I letos jsme měli štěstí na počasí...Přes nevalné předpovědi se na nás nakonec sluníčko usmívalo a přineslo tu správnou podzimní a sportovní náladu.

Pro závodníky byly připraveny tři tratě, které jim ukazovaly přírodní krásy Železných hor s památkami  a zajímavostmi našeho kraje.

DSCN0966

 

Nejdelší trať, trošku víc, jak maratonová s délkou 52 km byla obsazena 17 trekaři ve čtyřech kategoriích. Zde byla mezi ženami nejrychlejší Lucie Pichrtová + Kleo v čase 6:42 hod. Se strakáčem pak Sylva Bajsová + Bilbo časem 7:45 hod. V mužích zvítězil Martin Švácha + Čvachtoun – čas 6:41 hod. a ve strakáčích Lukáš Svatoň s Kačkou, čas 7:26 hod.

Střední trať – 27 km byla s pěti kategoriemi nejobsazenější. Zúčastnilo se jí celkem 56 závodníků. Mezi ty nejlepší patřila Tereza Sikelová + Bety časem 2:53  a Peter Stolárik + Coky časem 2:08 hod.

Pohodová, 10 km MINI trať byla nesoutěžní, určená pro všechny věkové kategorie lidí i psů. Prošlo si ji 45 týmů.

DSCN1029

 

Něco málo statistiky na konec... z celé republiky k nám zavítalo 118 dvounohých a 130 čtyřnohých závodníků, naše národní plemeno – český strakatý pes se svým speciálem mělo 14 zástupců a závod v kategorii MINI s přehledem zdolal i útulkový závodník Max.  Všichni si, krom dojmů a sportovních zážitků s sebou odvezli i spousty pozorností. Chlupáči závodící i ti útulkový zcela určitě ocenili chutné granulky od firmy Nativia za které  výrobci jejich jménem moc děkujeme !

Dle ohlasů jsme byli pořadatelsky úspěšní....lidem se u nás líbí a „vyhrožují “, že se za rok k nám opět vrátí ! 

Za pořadatele Erika Fiantová

Mapa prodejen

Mapa prodejen

© 2022 Nativia s.r.o. All Rights Reserved